Libidoul la femei

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #732 de Marta_eu
Replied by Marta_eu on topic Libidoul la femei

harababura a scris: Voi stiati ca libidoul la femei poate sa scada daca in relatie nu mai exista romantism? La fel cum poate sa scada daca nu faceti destul efort fizic (adica, sport).


Da, stiam. Si mi se pare si normal, vorba lui Dragos, ce femeie doreste sa fie singura care ofera ceva intr-o relatie daca nu primeste nimic in schimb?

Cat despre efortul fizic, pare aproape la fel de logic, sportul tonifiaza corpus si ne da o stare de bine, dar daca stam ca legumele la birou ne piere cheful si sa ne mai ridicam de pe scaun...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #932 de doriana
Replied by doriana on topic Libidoul la femei
Si eu stiam.... romantism, activitate fizica, o alimentatie corecta ... sunt toate importante pentru a avea o viata sexuala implinita, deci un libido la un nivel normal.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #985 de pink_lady
Replied by pink_lady on topic Libidoul la femei
Corect doriana! Exista multi factori care au de-a face cu libidoul feminin. Mai pune factorii astia impreuna si obtii o femeie frigida!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1351 de eu_sunt_catalin
Replied by eu_sunt_catalin on topic Libidoul la femei
Ar trebui deci sa-i recit poezii de dragoste in timp ce o pun sa faca flotari :lol:
Hai ca glumesc... :P
E clar ca barbatul trebuie sa fie romantic, si dupa 20 de ani, asta e iubire adevarata!
Cat despre sport.... fiecare cum prefera!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1594 de elsiea
Replied by elsiea on topic Libidoul la femei
Libidoul poate scadea din mult mai multe cauze, nu doar cele dou enumerate in primul mesaj din topic... cauzele pot fi si de natura fizica, o boala, fie ea si simpla, cum ar fi raceala, iti poate scadea libidoul.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.700 secunde