Sfaturi pentru relatiile la distanta

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #299 de kamasutra
Buna tuturor!

Am vazut ca nu sunt singura pe acest forum care se confrunta cu un partener mai mult plecat decat prezent :D

Tinem mult unul la celalalt si, pana lucrurile se schimba si va fi mai mult acasa, ne confruntam cu distanta asta enervanta!

Ce sfaturi aveti in aceasta privinta? Sexul la telefon il practicam deja :lol: Alte sfaturi?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #475 de Andra79
Eu sunt cam sceptica in ceea ce priveste relatiile la distanta, dar daca altii zic ca functioneaza, inseamna ca ori ti-ai gasit sufletul pereche, ori te pricepi sa il tii cu gandul la tine. De fapt, poate asta e si secretul, tine-l cu gandul la tine, dar nu intr-un mod sufocant, da-i timp sa-i fie si dor de tine cat timp e plecat.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #484 de Ina
kamasutra, si eu ma confrunt cu acelasi lucru si sper sa nu aiba dreptate scepticii (scuze, Andra :P)
Noi ne mai trimitem mesaje pe telefon sau emailuri cu cate o poza mai altfel atasata :P Daca ai imaginatie nu e chiar asa greu sa mentii aprins focul pasiunii. Singurul lucru care e chiar greu e sa depasesti momentele grele cand chiar vrei sa-l strangi in brate si sa nu-i mai dai drumul! :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #769 de Carmencita
N-am experimentat dar am auzit si debine si de rau.
Relatiile la distanta sunt ca un mega-test pentru parteneri. Daca va iubiti cu adevarat, rezistati, daca nu, nu...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #771 de just4you
Relatii la distanta... eu n-am incredere in mine, dar mai in partenera 'la distanta'! Ok, se poate face sex la telefon, sau pe webcam, dar in cazul meu sigur nu functioneaza. In plus, dispare intimitatea dintre parteneri si-atunci ce te faci?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #822 de elsiea
Dragilor, eu sunt un romantic, si cred ca relatiile la distanta sunt posibile! Cred ca e nevoie de incredere reciproca, comunicare deschisa si multa rabdare.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.771 secunde