Voi ati auzit de asexualitate?

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #296 de elsiea
Nu demult am auzit si eu de aceasta orientare sexuala (cu toate ca nu mi se pare deloc a orientare.. ma rog). Asexualitatea este o orientare sexuala, care se refera la faptul ca nu se doreste o relatie intima, partenerii nu doresc asa ceva, dintr-un motiv sau altul.

Voi ce credeti?
Credeti ca e sanatos?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #326 de pink_lady
Am auzit de asta, dar in mintea mea nu pot accepta asexualitatea decat in cazul unei traume!
E in natura umana sa te simti atras de o femeie sau de un barbat. Fiecare dinte noi are nevoi, si daca nu ai pe cineva special, masturbarea nu s-a inventat ieri!
Deci, nu stiu ce sa spun, mie mi se pare o chestie ciudata, sa nu simti nicidecum nevoia sa simti acea placere pe care ti-o ofera un act sexual.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #650 de Piticul sexos
Inventează si oamenii tot felul de lucruri când nu au ce face. De asexualitate încă nu am auzit.
Asta ce mai face? sau ce nu face ??

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #657 de Pink sexy
Uite ce spune Wikipedia despre Asexualitate:
"Asexualitatea este o orientare sexuală care descrie persoanele care nu au atracție sau dorință sexuală față de nici un sex. Deși numărul studiilor având ca obiect al cercetării această orientare este redus, toate au arătat că aceasta este cea mai puțin comună orientare sexuală."

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #665 de Iulian
Deci este un fel de lipsa de sex in viata ta si asta este o orientare sexuala fara sex?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #704 de eu_sunt_catalin
Am citit si eu tot felul de ciudatenii despre asexualitate, cum ca exista cupluri care stau impreuna FARA A FACE SEX toata viata lor! Dorm impreuna, gatesc goi, traiesc impreuna si nu sunt niciodata excitati.

Sincer, nu cred ca e normal, cred ca aceste persoane au suferit traume serioase de nu se excita nicicum.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.696 secunde