Poate fi rutina o cauza a despartirii?

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1211 de kamasutra
Credeti ca rutina in dormitor poate fi cauza destramarii unui cuplu sau e doar ceva ce duce la plictiseala, obisnuinta sa faceti sex tot mai rar... ?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1216 de just4you
Da, e una din cauze, odata ce apare rutina, apar frustrari, poate apare si o a treia femeie sau un amant! Deci, da, e indicat sa nu lasati rutina sa va strice toate treburile!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1237 de Carmencita
Probabil ca poate fi o cauza, la fel cum inselarea partenerului poate fi o cauza sau poate sa NU fie... in cazul meu, as prefera sa lucram la relatie inainte sa ne dam batuti din cauza rutinei.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1268 de SexyChic
Bineinteles ca da, dar macar daca te desparti de iubit/iubita din cauza rutinei, cadeti amandoi de acord ca relatia nu are sanse deci partea buna ar fi ca nu va certati, nu?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1292 de elsiea
Eu as pune-o chiar pe primele locuri in topul cauzelor de despartire.
Pana si inselatul se mai iarta! Dar rutina nu prea.. si daca incerci sa lucrezi la relatie, sa mai repari ceva, eu zic ca tot degeaba.. o data ce ati dat de rutina e cam gata.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1300 de Luci
Sunt de acord si nu prea... pe de o parte, un cuplu se poate desparti daca s-au plictisit unul de celalalt pe de alta parte, poate rutina devine o chestie comoda, dupa ani si ani de relatie, atata timp cat e doar rutina si nu exista certuri sau alte probleme.. de ce v-ati desparti daca amandoi sunteti OK cu situatia?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.593 secunde