Cum gatiti pestele?

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2301 de just4you
Cum gatiti pestele? was created by just4you
Voi cum gatiti pestele? La cuptor, in folie (asta e preferatul meu) sau cum? Lasati pestele intreg sau nu? Ce adaugati la reteta sa iasa bun?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2317 de Calinush
Replied by Calinush on topic Cum gatiti pestele?
Asta-i specialitatea mea!
In folie, cu 2-3 felii de lamaie peste el, niste catei de usturoi taiati feliute, bagati prin crapaturi (pe care le faci cu cutitul), unul sau doi morcovi taiati rondele si niste ulei turnat direct peste peste. Inchizi folia, bagi la cuptor si iese o minunatie!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3230 de Ina
Replied by Ina on topic Cum gatiti pestele?
Hmm... eu il mai fac in cuptor cu legume.

Il pui de dimineata la marinat intr-un amestec de zeama de lamaie + niste ulei de masline + condimente (usturoi, sare, piper si ce mai vrei tu).

Seara, pui intr-o tava de jena un strop de ulei cat sa ungi putin tava, apoi legume (eu pun dovlecel taiat felii subtiri, rosie si ce mai vrei tu), pestele deasupra si dai la cuptor cam 40-50 de minute, pana e gata.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3481 de elsiea
Replied by elsiea on topic Cum gatiti pestele?
Pestele, daca e in conserva, eu il bag in salate :) Daca e proaspat, il gatesc in cuptor, de fapt iubita mea il face, eu doar ma uit si dau drumul la cuptor :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 10 luni #3814 de eu_sunt_catalin
Replied by eu_sunt_catalin on topic Cum gatiti pestele?
Cel mai des eu il fac la cuptor. Dar cel mai des inseamna.... mancam peste cam o data la luna.. deci nu prea il gatesc altfel, poate fish fingers, in tigaie, dar aia nu se pun.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.628 secunde