Se pot trata disfunctiile sexuale prin psihoterapie?

Mai Mult
acum 10 ani 2 luni #1790 de doriana
oare merge sa tratezi probleme sexuale ale barbatilor prin terapie? Sau suntem prea mdoerni i deja o luam pe aratura cand vine vorba de tratamentele disfunctiilor sexuale?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 2 luni #1799 de Dinu_sex
No.. pe asta n-am mai auzit-o. Ce face terapeutul la sedinta aia, ii canta penisului sa se ridice? :D
Nu, disfunctiile erectile se rezolva la doctor, prin tratament.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2003 de Ina
E bine sa vorbesti despre probleme, si de ce nu? Chiar cu un psihoterapeut! Multe probleme de erectie pot aparea din cauza anumitor frustrari sau frici, nu trebuie totul tratat cu medicamente, uneori terapia ajuta cu adevarat.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2068 de FrenchKiss
Eu nu cred in asa ceva, de ce ai merge la terapie cand poto vorbi cu partenera? Aaa... pentru ca in partenera nu ai incredere sau ceva te deranjeaza? Atunci de ce mai stai cu ea?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2100 de Best.sex
Ba sa stiti ca va contrazic, de ce vorbiti daca nu sunteti in cunostiinta de cauza?
Normal ca se poate trata aceasta problema si prin terapie, foarte multi barbati cad in depresie si asta duce la probleme erectile, deci terapia poate fi cel mai bun mod de a trata problema.
De ce sa bagi medicamente in tine cand poti sa scapi de problema mult mai 'natural'?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2119 de Dr4g0s
Eu sunt de-acord cu tine, best.sex. Terapia e o metoda buna de a trata unele afectiuni. Poate de vina e stressul, pentru problemele de erectie, sau unele probleme in cuplu, dar odata eliminate aceste probleme, viata sexuala poate continua ca in mod normal :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.639 secunde