Pozitia misionarului

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #254 de FrenchKiss
Aceasta pozitie este catalogata de multe ori ca fiind foarte simpla, eficienta pentru penetrare si pentru libertate de miscare etc. Dar... uneori mi se pare ca daca o practici de prea multe ori, devine plictisitoare :dry: Voi ce credeti?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #263 de Carmencita
Replied by Carmencita on topic Pozitia misionarului
Pai... sincer, depinde. Nu-mi spune ca practici doar aceasta pozitie, pe tot parcursul actului sexual! Nu zic ca e o idee rea, dar dupa cum ti-ai dat seama, devine plictisitor.
Sfatul meu, incearca sa schimbati vreo 2-3 pozitii in timp ce faceti dragoste :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #342 de Andra79
Replied by Andra79 on topic Pozitia misionarului
Mie chiar imi place aceasta pozitie :) Singurul detaliu de care probabil stiti deja, este folosirea unei perne sub fund :D Astfel, penetrarea se face chiar si mai adanc, deci devina chiar placuta pozitia :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #428 de kamasutra
Replied by kamasutra on topic Pozitia misionarului
Sau perna sub fund... sau picioarele indoite ;)
Am citit undeva ca daca iti pui talpile pe pieptul lui devine foarte placuta pozitia, numai ca eu nu-s in stare :( Trebuie sa fac mai multa miscare...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #566 de Pro Sex
Replied by Pro Sex on topic Pozitia misionarului
Este faina pozitia misionarului. Iti aduce un plus de intimitate cu celalalt, ca sa spun asa. Felul in care il iei in brate il saruti, il poti privi in ochi cand suspina de placerea pe care i-o produci....
Concluzie...merita incercata pozitia misionarului, dar sa nu ramaneti ca doi moși numai la ea :lol:

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #662 de iolanda
Replied by iolanda on topic Pozitia misionarului
Mie nu imi pare deloc sa fie plictisitoare pozitia misionarului. Chiar as putea spune ca este una dintre cele mai frumoase. Imi pot cuprinde iubitul in brate, il pot saruta si sa-i spun te iubesc in timp ce il privesc in ochi...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.747 secunde