Uleiuri afrodisiace

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #366 de Ina
Uleiuri afrodisiace was created by Ina
Apropo de ambianta si parfumuri, care sunt uleiurile afrodisiace recomandate?
Am inteles ca pentru a face un masaj este nevoie intai de un ulei de baza, de exemplu cel de migdale (imi place si cum miroase). Cu ce insa ar trebui amestecat? Ce fel de uleiuri de masaj au efect afrodisiac?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #396 de FrenchKiss
Replied by FrenchKiss on topic Uleiuri afrodisiace
Incerc sa-ti dau niste exemple, din ce am eu pe-acasa: uleiul de migdale e bun (dar nu miroase... cum de place cum miroase?), uleiul de avocado e iarasi bun si ulei de macese am mai incercat (cica e bun pentru dupa soare, deci in concediu merge de minune!)

Astea sunt de baza. Le folosesc in combinatie cu cateva picaturi din ulei esential de menta sau lavanda. Sau amandoua, miros foarte bine!

Uleiurile astea au avantajul ca nu expira repede... :D deci poti lua mai multe arome cu incredere ca dureaza.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #417 de eu_sunt_catalin
Replied by eu_sunt_catalin on topic Uleiuri afrodisiace
Da, si prietena mea are ulei de menta, dar e atata de puternic incat nu-l pot suporta decat daca deschid geamul!

In schimb, masajul in sine e placut :)
Mai recomand uleiul de portocale! Cica ar avea efect contra inhibitiilor.... ma rog, eu nu cred in arome, mie imi place doar ca miroase a proaspat!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1387 de Ina
Replied by Ina on topic Uleiuri afrodisiace
Va multumesc pentru raspunsuri :)

Am luat deja niste uleiuri volatile pe baza de fructe, au un miros placut si chestia faina e ca ramane si in piele :P

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 2 luni #1849 de liliana
Replied by liliana on topic Uleiuri afrodisiace
Recomandate_ oricare... care iti place... eventual iti recomand ulei de migdale ca ulei de baza, in rest, combina-l cu ce vrei :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.623 secunde