Cum se poate trata diabetul cu medicina alternativa?

Mai Mult
acum 10 ani 3 săptămâni #2534 de elsiea
Diabetul, in ziua de azi, este cred ca printre cele mai raspandite boli de pe pamant. Mancam nesanatos si, asta e.. facem diabet.
Totusi, cum s-ar putea trata fara medicamente si insulina si altele? Cu medicina alternativa ne putem oare vindeca?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 săptămâni #2556 de Mimi
Eu cred cu tarie ca un regim alimentar sanatos poate ajuta enorm de mult. Un regim alimentar care contine legume si fructe, carne slaba, produse lactate sanatoase, nu branza topita si alte porcarii poate sa ajute.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 săptămâni #2578 de Marta_eu
Eu am auzit ceva de afine, cum ca ar putea inlocui insulina, dar trebuie sa te interesezi, si mai sunt cateva trucuri interesante, cum ar fi, inainte sa mananci, sa mananci niste frunze de salata cu paine, sa imparti mesele in 6 mese mai mici, in loc de 3 normale.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3323 de Cupidon321
Asta suna ciudat. Eu as zice ca e foarte important sa incepi sa mananci legume, fructe si mancare sanatoasa, poate nu se vindeca diabetul, dar macar asa exista sansa sa il tii sub control.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

  • Tina
  • Vizitator
  • Vizitator
acum 9 ani 10 luni #3640 de Tina
Cred ca mancatul sanatos e important, in fond, poate fi o cauza a faptului ca ai diabet in primul rand.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.846 secunde