Uleiuri afrodisiace pentru masaj erotic?

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1108 de harababura
Am citit si am intrebat pe unde am apucat despre asta, si tot nu sunt per total lamurita. Totusi, ce uleiuri volatile sunt bune pentru un masaj erotic? Cel de portocala cica alunga inhibitiile, e adevarat? Eu il folosesc ca imi place cum miroase, folosesc si ulei volatil de menta, miroase fresh si cica are efecte relaxante..
Voi ce recomandati?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1126 de Cupidon321
Ahh! Domeniul iubitei mele :)

Deci, iubitzica mea a cumparat asa (m-a instruit si pe mine, n-am inteles de ce ca oricum ea se ocupa de aprovizionarea cu uleiuri si alte cele)

o bucata sticla ulei de migdale, cica ala e ulei de baza
2 bucati sticlute ulei "afrodisiac", volatil: unul e de portocale, si mie-mi place cand ma unge cu el :P Celalalt e de cuisoare, cica ar avea efect afrodisiac, dar atentie ca miroase intepator, nu va dati cu prea mult!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1138 de Luci
Masaj erotic... mi-e dor de un masaj de orice tip, nu numai erotic! :lol:

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1158 de elsiea
Masajul erotic poate fi efectuat cu orice tip de ulei volatil, important e sa folositi un ulei de baza (sunt si altele, nu doar de migdale) in care sa puneti cateva picaturi de ulei volatil.
Cel mai bine, zic eu, va luati dupa miros, ca daca nu va place cum miroase, numai efect afrodisiac n-o sa aiba!!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1159 de harababura
Aha inteleg.
Deci mai important e tehnica de masare...
Dar atunci de ce se zice ca diferite arome au diferite efecte afrodisiace?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1194 de eu_sunt_catalin
Eh, ca asa se zice... si poate chiar au un efect, dar nu extraordinar de puternic. Oricum, e mai important modul in care oferi masaj erotic persoanei iubite :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.684 secunde