Gasirea punctului G

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni - acum 10 ani 6 luni #507 de Dr4g0s
Gasirea punctului G was created by Dr4g0s
Am citit recent ca, pentru a gasi punctul G, e suficient ca barbatul sa introduca 2 degete in vagin (in timpul unui act sexual bineinteles..). Apoi, sa mimeze actiunea de a chema pe cineva cu degetul iar in cateva secunde se va simti punctul G. Cum vine asta? E adevarat?
Last edit: acum 10 ani 6 luni by Daniela.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #517 de Cupidon321
Replied by Cupidon321 on topic Gasirea punctului G
Nu stiu daca e adevarat sau nu, dar iti garantez ca ii va placea oricum! Eu zic ca merita incercat! :lol: N-am incercat sa mimez nimic de genul acesta pana acum, dar mi-ai dat o idee buna!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #533 de kamasutra
Replied by kamasutra on topic Gasirea punctului G
Deci... acum sunt putin confuza.
Eu stiam ca punctul G se afla in locuri diferite, depinde de la persoana la persoana.
Of, exista atatea articole pe net despre sex, despre punctul G si altele incat nu mai stii ce sa crezi!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni - acum 9 ani 6 luni #537 de Marius-D
Replied by Marius-D on topic Gasirea punctului G
Puteti citi despre Punctul G si AICI .

Si un mic intro din articol despre punctul G:
" Există punctul G la femeie? Cei mai mulți oameni vor răspunde că nu știu dacă există, însă pentru femei esExistă punctul G la femeie? Cei mai mulți oameni vor răspunde că nu știu dacă există, însă pentru femei este foarte plăcut dacă îl căutăm. De aceea, fie că credem sau nu în existența lui, haideți să căutăm împreună punctul G.
Descoperit în jurul anilor 1950 de către Ernst Grafenberg, acest misterios punct sensibil ne rezervă surprize chiar și în zilele noastre. S-au făcut diferite cercetări de specialitate pentru a se cunoaște cu exactitate care sunt valențele și beneficiile stimulării lui. În realitate, puțini sunt aceia care cunosc valoarea reală a punctului G.
Unii sexologi afirmă că punctul G este precum o perlă bine ascunsă în trupul femeii care atunci când este descoperită ne oferă o nouă perspectivă asupra femeii și asupra sexualității în general. Alți sexologi susțin chiar că punctul G este o poartă de acces către multe taine pe care femeia le ascunde și care trebuiesc descoperite "
Last edit: acum 9 ani 6 luni by Marius-D.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #544 de Andreea
Replied by Andreea on topic Gasirea punctului G
Suna destul de interesant, cu siguranta ma apuc de citit articolul imediat!
E ciudat insa cum unele femei nu stiu ce inseamna un orgasm iar altele se aventureaza in cautarea unui punct extrem de sensibil :lol:

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #563 de Pro Sex
Replied by Pro Sex on topic Gasirea punctului G
Pt gasirea punctului G se pot folosi si vibratoare specializate pt masarea punctului G.
Vizitati un sex shop si vedeti cate minuni se gasesc pe acolo ca sa aveti un sex super hot

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.790 secunde