Poate sa nu-i placa sexul prietenei mele pt ca nu are orgasm?

Mai Mult
acum 10 ani 8 luni #150 de Argus
Salutare,
Este posibil sa nu-i placa prietenei mele sexul pt ca nu are orgasm ? Facem sex rar si ma intreb de ce nu-i place.
Nu mi-a spus pana acum ca ar avea sau nu orgasm si de cate ori o intreb incepe sa planga.
O fi frigida? Mai are cineva o astfel de problema?

Sexul? Iubesc sexul. Este ceva mai important decat sexul?
Fa tot ce poti ca sa ai o viata sexuala fericita.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #173 de Petru
Cine stie Argus poate a avut o problema.. in copilarie .. o trauma.. trebuie sa vb cu ea si sa comvingi sa iti spuna..

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #228 de Andra79
Nu sunt medic, dar din ce am auzit la prietene/colege, lipsa orgasmului nu pare a fi o problema atat de mare.
Poate prietena ta a avut o trauma mai demult, cum spune Petru, sau poate pur si simplu nu-i place sexul.
Ai auzit de asexualitate? Este o orientare sexuala pe care o au persoanele carora... pur si simplu nu le place sexul.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni - acum 10 ani 7 luni #283 de Argus
Lipsa orgasmului poate ca nu este o problema...mare, dar pe undeva este o problema. Cu sau fara orgasm nu prea vrea sex, fara sex sunt frustrat si nervos...
O scot in oras la o prajitura si poate aflu ceva ;)
Multumesc de raspunsuri.

Sexul? Iubesc sexul. Este ceva mai important decat sexul?
Fa tot ce poti ca sa ai o viata sexuala fericita.
Last edit: acum 10 ani 7 luni by Marius-D.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni - acum 10 ani 7 luni #289 de eu_sunt_catalin
Ciocolata este un afrodisiac, alegeti prajitura cu ciocolata! :)

Lasand gluma la o parte, sfatul meu este urmatorul: discutati deschis! Spune-i ce-ai pe suflet si daca incepe sa planga, las-o sa termine si mai intreab-o o data. Cu tot respectul, dar o relatie nu poate avea un viitor daca problemele de cuplu nu se discuta intre parteneri!
Last edit: acum 10 ani 7 luni by Daniela.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #489 de Carmencita
E foarte posibil sa nu ii placa sexul pentru ca - am sa spun ce e posibil, sper sa nu te jignesc Argus - nu ii place cum o atingi, nu ii face placere preludiul, poate dureaza prea putin si nu are timp sa ajunga la sfarsit, etc. Stiu ca suna ca dau vina pe tine dar cred ca ar trebui sa vorbiti foarte, foarte deschis pe tema asta.
Si eu devin frustrata cand trece prea mult timp si nu fac sex, deci stiu prin ce treci. Sper ca nu te-am jignit in nici un fel, mi-am dat doar cu parerea pentru ca stiu ca sunt destule femei care nu vor sa discute problema asta din cine stie ce motive.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.651 secunde