Cum se poate preveni ejacularea precoce?

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1134 de SexyChic
Exista metode prin care se poate preveni aceasta problema? Se poate face ceva din timp, ca sa se evite un asemenea "dezastru"? (ma gandesc ca pentru un barbat, asta e considerat dezastru..)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1692 de Luci
Eu cred ca toate problemele astea sexuale masculine (si feminine, de ce nu) se previn de cand suntem inca tineri! Trebuie sa avem un regim alimentar sanatos, sa facem sport (sau macar ceva miscare), sa nu ne stresam cu toate prostiile si sa incercam sa fim in general fericiti, chiar daca ne mai lispeste una-alta. Asta cred eu, ca ne-ar ajuta in timp sa nu avem probleme sexuale.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1704 de Sissy
Nu stiu ce sa zic, ca asemenea probleme pot aparea si din senin. Cum faci sa nu te stresezi? Cum faci sa mananci sanatos toata ziua, cand esti plecat de dimineata pana seara? Nu merge.. decat daca esti somer si esti pe-acasa dar atunci iar nu-i bine ca te stresezi. Si, uite-asa, nu ne putem baza pe nimic. Disfunctiile erectile vor aparea in timp, la fel si problemele sexuale ale femeilor. Suntem fiinte umane si trebuie sa ne adaptam...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1866 de Bombonica
Nu-i chiar dezastru, de ce zici asa?
Disfunctiile sexuale sunt ceva normal la barbati, in special in ziua de azi.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.595 secunde