Ce-i asa special la dieta raw?

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2304 de just4you
De ce e asa de laudata dieta asta raw? oare sa fi vegan nu e periculos? Cum sa nu mananci mancare calda? Stomacul cere ceva cald la pranz macar, sau cum sa nu mananci decat fructe, legume si seminte? De unde iei calciul din lapte? Si alte substante nutrutive?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2313 de Carmencita
Nu stiu, ca nu m-a fascinat niciodata. Poate pentru unii se potriveste aceasta dieta, dar eu nu pot sa astept cu saptamanile sa imi fac o ciocolata de casa sau o prajitura :D

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2323 de doriana
Depinde de fiecare organism, daca treci brusc de la a fi carnivor la vegan, s-ar putea sa apara probleme, daca faci trecerea treptat atunci nu.. Dar nu e pentru toata lumea, desi multi sunt multumiti de acest stil de viata.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 săptămâni #2493 de un domn
Absolut nimic.. atata doar ca nu mananci carne dar nici oua, lapte, branza, miere... eu n-as putea renunta la toate astea, mie mi se pare ca e foarte nesanatos sa mancam ca "oamenii din pestera". Poate gresesc... nu stiu..

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 săptămâni #2497 de LaviNia
Pe de-o parte, sa mananci mult, multe legume si fructe si mancare neprocesata, totul natural, e bine, e chiar foarte bine!
Pe de alta parte, poate nu e pentru toata lumea. Poate unora li se potriveste regimul raw, dar poate altora le face rau.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3307 de Andreea
Cred ca e la moda si e 'fancy' rau, de toata lumea opteaza sa manance numai de-ale pamantului. Mie nu mi se pare o idee buna, dar na, poate altora le place.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.781 secunde