Cum sa te feresti de raceala?

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1162 de Andra79
Voi ce faceti sa stati departe de raceala in timpul sezonului rece?
Aveti ceva sfaturi?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1191 de FrenchKiss
Eu din ianuarie si pana in decembrie mananc multe fructe! Si de sezon, dar si daca gasesc care nu sunt de sezon, de exemplu n-am nici o problema sa cumpar capsuni in februarie!

A, si ma imbrac bine. Cine se rusineaza ca poarta caciula si fular e un fraier... Asta e gandire de clasa I si e gresit! Caciula, fular, manusi, chiar daca e octombrie!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1201 de eu_sunt_catalin
Blana de urs in octombrie - poate chiar nu :P
Dar ideea principala e fructe, vitamine, legume, vitamine. Pentru a intari sistemul imunitar avem nevoie de vitamine asa ca mai lasti fast food-ul si cartofii prajiti si mancati sanatos!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1219 de just4you
Mancati legume si fructe, imbracati-va bine, mai ales fetele!! E mult mai sexy sa vezi o femeie intr-un palton decat una cu mucii-n palma :P

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1227 de Ina
Replied by Ina on topic Cum sa te feresti de raceala?
Hai sa fim seriosi, toate legumele si fructele din lume nu ajuta daca esti tu sensibil la rece! Eu mananc macar 3-4 fructe pe zi, legumele nu lipsesc de la pranz si tot am racit deci...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1334 de Dr4g0s
Eu as avea alte idei... va sfatuiesc sa iesiti mai des afara, sa va obisnuiti cu frigul. Daca stati tot in casa, feriti de frig zile intregi, normal ca atunci cand iesi si da frigul in tine racesti!
A.... si cred ca sexul intareste sistemul imunitar... faceti mai mult sex! :lol:

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 1.051 secunde