Partenerei mele nu-i place sexul. Cum sa ai o viata fericita fara sex?

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #148 de Argus
Caut si eu raspunsul la o problema. Prietenelei mele nu-i place sexul. No, spuneti si voi cum sa ai o viata fericita fara sex?
Tot am vrut sa ma despart de ea, pt ca este greu sa nu faci sex, iar fara sex cum sa fac sa imi găsesc si eu bucuria in viata?
Ce sfat puteti sa imi dati? sa traiesc impreuna cu prietena, dar fara sex, sau sa imi gasesc o sexoasa si sa recuperez timpul irosit pana acum.
Mentionez ca facem sex odata la cateva luni si atunci o doare rau si nu ii place deloc.

Sexul? Iubesc sexul. Este ceva mai important decat sexul?
Fa tot ce poti ca sa ai o viata sexuala fericita.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #151 de Florin
Argus, cred ca este greu sa ai o viata fara implinirea data de sex, dar inclin ferm in a crede ca nu asta este totul: sexul. Mai sunt si alte lucruri de pus in balanta in afara de sex. Daca sunteti casatoriti si aveti si copii nu cred ca ar fi indicat ca din cauza lipsei de sex sa va despartiti. Poate ar fi mai bine sa vezi ce anume face ca ea sa fie blocata, ca nu cred ca nu-i place sa faca sex. Vezi si tu. Daca vii de la carciuma si esti baut, ia-o cu incetisorul, nu o brusca, bate sau alte minuni. Sexul nu se face cu forta. Fa si tu un preludiu lung, sarut-o, mangai-o unde-i place...vezi tu...si abia apoi sex. Ia sa vezi ce o sa-i placa si ce tare o sa te iubeasca.
Mai scoate-o in oras la o prajitura, la un film...nu o tine numai cu copii si apoi ia sa vezi ce recunoscatoare o sa fie si o sa sară pe tine si sa vezi ce sex hot o sa trageti :)
Cred ca ar tb sa fim mai gentili cu partenerele noastre, sa le iubim sa le respectam si sunt convins ca si iubitele noastre se vor deschide fata de noi si vom avea o viata mai buna impreuna. De sex nu mai spun. Se subintelege :P

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni - acum 10 ani 6 luni #168 de Petru
Pt Argus.. parerea mea este ca nu este suficient de mult trezita erotic..
Trebuie sa o iei usor sa o mangai pe tot corpul...un masaj erotic...un preludiu f lung fara sa te grabesti...sarutari lungi pe tot corpul... amor oral...cine stie poate ii cumperi si un vibrator.. sau alte jucarii sexuale..sa descoperi.. ceea ce ii place ce zone o excita cel mai mult.. iar in felul asta..incepe sa simta mult mai mult....si sa descopere ca ii va placea sa faca sex.. ..
Last edit: acum 10 ani 6 luni by Daniela.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #175 de Argus
Salutare si merci de răspunsuri băieți.
Sa stiti ca o iau încet cand mi se face de o partida de sex, nu o fortez, nu o bruschez, nu o bat...nu sunt genul. Sunt mai blajin din fire.. Cat despre cârciumă nu prea calc pe acolo, iar cand calc stramb nu ma dau la ea. Cui ii mai arde de sex atunci? Ma pun si ma culc si asta este. Te pomenești ca tocmai atunci i se trezește apetitul pt sex :lol: . Cine stie.
Cert este ca nici nu prea am rabdare de preludii îndelungi si mangaieri lungi pe tot corpul. O iau, o pup si..pe ea. Sexul oral nu-i priește, da mie da :P . Stau ca un mielusel când ma ia la pupat. Dar nici asta nu-i prea vine, ca... ce ma tot pui sa te pup atata pe sex. Imi amorțește mana pe care stau, ma doare gura... :ohmy: dar mie...mie nu imi amorțește nimic, chiar ma relaxează :P .
De vibrator nici vorba. Ce-s prostiile astea imi spune! Ce crezi ca este vaginul meu sa imi bag toate prostiile?
Mai vedem.
Inca o data merci.

Sexul? Iubesc sexul. Este ceva mai important decat sexul?
Fa tot ce poti ca sa ai o viata sexuala fericita.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #183 de george
Este greu atunci cand partenerei nu ii place sexul. As putea spune chiar nasol:). Am avut o iubita exact cum spune Argus, nu ii placea sa faca sex.. faceam foarte rar.. iau mie imi venea sa fac sex non stop :P nu mai spunem de sex oral si de celelalte.
Greu cand ai o astfel de femeie nici nu stii cum sa o iei.Iar intr-o relatie ai nevoie de sex.
Acum nu mai am aceasta problema :) am o iubita care ma iubeste mult mai mult.. si este in stare sa imi indeplineasca orice fantezie. (acum nu stiu daca e de acord sex in trei :) cu inca o femeie)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni - acum 9 ani 5 luni #199 de Marius-D
Argus, special pt tine, un articol despre Secrete ale cuplurilor fericite . Poate gasesti ceva care sa te inspire si sa te ajute in relatia sexuala cu prietena ta.
Succes :)
Last edit: acum 9 ani 5 luni by Marius-D.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.937 secunde