Despre viata sexuala fericita. Tu ai una?

Mai Mult
acum 10 ani 8 luni #129 de fleurdelys2013
Da, am o viata sexuala fericita deoarece pun sexul pe primul loc. Sexul... este tot. Fara el nu exista nimic. Nu exista viata, nu exista speranta, bucurie, fericire... Este cel mai bun lucru care exista, este cel care da gust vietii. Nu trebuie sa te joci cu sexul, deoarece sexul este sex!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 8 luni - acum 10 ani 8 luni #131 de Iulian
Am si eu una :). Cand mai fericita, cand mai nefericita, de... dupa cum se poate.
Mult sex, multa fericire, mai putin sex ma ajunge din urma frustrarea si apoi de unde sa scoti atata fericire ?
Dincolo de sex, cred ca fericirea nu depinde numai daca facem sau nu sex, sau poate depinde, sau mai exact depinde de fiecare.
Sunt perioade cand am o viate sexuala fericita. Cum reusesc? Nu as putea sa spun. Cert este ca atunci cand am o viata activa sexual, totul este cu mult mai frumos, mai luminos, mai ...fericita. Imi dau seama acum, ca totusi fericirea depinde destul de mult si de latura sexuala.
Concluzia este simpla...cat mai mult sex pt o viata fericita.
Last edit: acum 10 ani 8 luni by Iulian.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #155 de Argus
Nu cred ca facem sex ca sa fim fericiți. Cred ca facem sex pt ca dorim aceasta, iar împlinirea dorinței( sa facem sex ) ne liniștește si ne facem sa fim fericiți.
Oare se poate sa fim fericiți si in absenta sexului? Se poate sa avem o viata armonioasa fara sex? Este oare sexul condiția fără de care nu exista fericire? Nu cred. Cred ca am devenit pur si simplu ființe sexuale. Peste tot se vorbește doar de sex. La televiziune reclamele sunt pline de aluzii sexuale, muzica si ea exprima cel mai adesea tot scene sexuale...totul a început sa trăiască prin sex.
Cum putem noi sa mai traim in afara sexului, când suntem bombardați doar de sex, sex, sex? Unde întorci capul dai numai de sex.
Nu spun ca este rau sexul, sau sa ai o viata sexuala fericita, dar nu putem lega fericirea de sex.
Au si mai sunt ființe preafericite care nu au avut nici o legătura cu sexul, dar care luminau prin iubirea care era in inimile lor( Ex: Francisc de Assisi ).
Deci iată ca se poate sa trăim fericiți si fără sex.

Sexul? Iubesc sexul. Este ceva mai important decat sexul?
Fa tot ce poti ca sa ai o viata sexuala fericita.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #184 de george
Am o viata fericita.Iubita mea imi ofera tot ceea ce vreau..facem sex uneori si de 3 ori pe zi.
Nu cred ca este importand doar sexul.sunt fericit ma simt iubit.
Cat despre viata sexuala ma simt implinit..

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #375 de just4you
Eu nu cred ca sunt fericit pentru ca fac sex.. e absurd, cred ca sunt fericit pentru ca imi doresc sa fac sex! Fericire sexuala inseamna sa fii multumit si inainte si dupa, nu?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1375 de doriana

fleurdelys2013 a scris: Da, am o viata sexuala fericita deoarece pun sexul pe primul loc. Sexul... este tot. Fara el nu exista nimic. Nu exista viata, nu exista speranta, bucurie, fericire... Este cel mai bun lucru care exista, este cel care da gust vietii. Nu trebuie sa te joci cu sexul, deoarece sexul este sex!


Nu sunt de acord. Cred ca pe primul loc este intelegerea si compatibilitatea dintre cele doua persoane aflate in relatie, dragostea dintre ele e pe primul loc, si respectul reciproc!

Ce te faci cand tot ce ai in relatie e sex.... dar nu ai despre ce vorbi, nu ai cu cinesa-ti impartasesti gandurile, emotiile, bucuriile si tristetile? Ce faci cand atunci cand nu faci sex, persoana cealalta te plictiseste sau te enerveaza?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.644 secunde