Mini-pizze

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #2932 de just4you
Mini-pizze was created by just4you
O alta idee faina pentru a servi musafirii cu aperitive este sa preparati niste mini-pizze. Se fac repede si nu va trebuie nici prea multe ingrediente.

Luati o reteta de aluat de pizza de pe net sau puteti folosi o reteta de aluat de paine, cum preferati.

Dupa ce a crescut aluatul, daca trebuie sa creasca, impartiti-l in discuri cat o palma de mari (adica, de mici).

Puneti pe aluat niste sos de rosii, oregano (neaparat), niste bucatele de sunca, branza rasa si o maslina pe fiecare mini pizza pentru efect. Coaceti in cuptor cateva minute si gata!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3129 de Dr4g0s
Replied by Dr4g0s on topic Mini-pizze
Pare simplu :) Desi eu in bucatarie sunt cam dezastru.... dar pare o idee super faina, si pentru cina de ce nu?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3140 de LaviNia
Replied by LaviNia on topic Mini-pizze
Nu-i greu de gatit mini pizze :) Si eu am mai facut din cand in cand :) E o idee minunata pentru un aperitiv sau ceva de servit musafirii cand stii ca vin la tine.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3162 de un domn
Replied by un domn on topic Mini-pizze
Nu vi se pare cam complicat pentru un simplu aperitiv? La aperitiv trebuie sa mancam ceva usor, si putin, gen finger-food.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3189 de Mimi
Replied by Mimi on topic Mini-pizze
Decat sa ma chinui cu mai multe pizze mai mici, nu mai bine fac una mare si o tai in bucati? :)

Ia uitati, ca a si aparut o reteta pe-aici:

midoris.ro/site/culinare/retete-mancaruri/745-pizza-home-made

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 10 luni #3508 de eu_sunt_catalin
Replied by eu_sunt_catalin on topic Mini-pizze
N-as avea rabdare sa stau sa decorez 20 de pizze mici... imi place sa gatesc, dar cu limita :D

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 1.278 secunde