Pot fi leacurile babesti periculoase?

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2172 de liliana
Am o intrebare, oare leacurile babesti sunt toate sigure? Am auzit ca ar exista unele care pot fi periculoase, cam care sunt acestea?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2204 de LaviNia
Sunt destule. Primul ce imi vine in minte, acela cu sarea fierbinte, sau cum era? Sau, excesul de ceaiuri, plantele sunt bune dar daca exageram ne pot face si rau.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2209 de kamasutra
Pai, daca tie ti se pare ca ceva nu e ok, nu aplica tratamentul, totul are o limita, eu inteleg ca e bine sa eviti medicamentele dar nu cred ca e bine sa-ti faci rau.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2276 de Marta_eu
Pot fi chiar foarte periculoase daca nu le aplici cum trebuie si faci totul dupa ureche. Pana si sosetele inmuiate in otet sunt periculoase, a fost un caz nu demult, un copil mic a fost afectat chiar de mama sa, pentru ca l-a infasat in otet pentru a reduce febra! Nu e bine sa aplici tratamentele astea fara sa fii sigura pe tine.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 lună #2346 de Raul_in_love
Asta e clar, tot ce spuneti voi aicea, dar care sunt tratamentele care chiar nu trebuie aplicate?
Imi aduc aminte de copilul ala mic, a fost mare scandal.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3236 de just4you
Pai, nu stiu, dar as zice ca daca cineva e alergic la anumite alimente sau ceva, mai bine nu aplicam tratamentul ala. Sau ala cu sare fierbinte pusa pe gat sau cine stie pe unde, doamne fereste!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.629 secunde