Ejacularea precoce poate distruge un cuplu ?

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1624 de iolanda
Într-un cuplu in care ejacularea precoce exista, poți sa ai o viata fericita ? Ce poti sa faci tu ca femeie daca iubitul tau are aceasta disfuncție sexuala, ejacularea precoce ?
Inca o întrebare: ați suferit vreodată de ejaculare precoce si dacă da este vreo șansa sa se scape de ejaculare precoce ?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1625 de Isabel
Drept sa iti spun nu am avut pe nimeni care sa aibă ejaculare precoce, dar presupun ca nu este deloc ușor sa trăiești lângă cineva care sa aibă disfuncții sexuale

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1626 de Iulian
Tu ca femeie ce poti sa faci ? Poate doar sa fii înțelegătoare si sa il iei de mânuță sa il duci la un doctor , poate exista o rezolvare cu ejacularea precoce. Cat despre viata fericita, depinde de tine. Nu cred ca in cuplu totul este latura sexuala, de acea nu ar trebuii ca ejacularea precoce sa fiu călcâiul lui Achile, dar depinde de voi si de ce așteptări aveți unul de la celalalt.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1646 de Andra79
Ca femeie - trebuie sa fii intelegatoare. Un barbat care are astfel de probleme e clar ca nu e mandru de asta si se va simti prost, chiar daca e o disfunctie sexuala care apare NU din vina lui.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni - acum 10 ani 3 luni #1688 de Luci
Nu am suferit niciodata de ejaculare precoce - ce bine!
Dar, cred ca atunci cand voi avea si eu disfunctii erectile (ca e inevitabil..) as vrea ca sotia mea sa nu fie nepasatoare, sa se comporte normal si mai ales, sa nu spuna nimanui ca am probleme cu erectia! :D
Last edit: acum 10 ani 3 luni by Luci.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 3 luni #1702 de Sissy
Cred ca orice problema legata de sex poate distruge un cuplu, depinde de cat de intelegator este partenerul.
Sunt si probleme legate de sex pe care le au femeile, iar barbatii fiind neintelegatori, cuplul nu rezista.
Legat de ejaculare, depinde de fiecare femeie cum reactioneaza, daca devine prea frustrata atunci da, cred ca se poate distruge cuplul.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.649 secunde