10 complimente pe care un barbat nu le va uita niciodata

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #218 de Daniela
10 complimente pe care un barbat nu le va uita niciodata


Tuturor le place sa primeasca complimente, indiferent ca e barbat sau femeie. Unele au farmecul de a ramane cu tine si iti pot aduce zambetul pe buze chiar si la multa vreme dupa ce l-ai primit. Iata cateva complimente care pot face ziua unui barbat.


1. Zambetul lui
Un zambet poate spune multe despre ceea ce e in interiorul unui barbat. Este, de fapt, o reflectare a sufletului sau din interior. Deci, sa lauzi zambetul unui tip face parte din fruntea listei cu lucruri pentru care un barbat poate fi complimentat.
2. Spiritul sau
Barbatilor le place sa creada ca sunt foarte amuzanti, chiar daca uneori nu sunt. Deci, complimenteaza-i spiritul si il poti flata ca nimic altceva. Doar spune-i „cat de amuzant esti!”, si urmareste-i reactia.
3. Personalitatea sa
Exista un miliard de adjective care au fost folosite pentru a descrie personalitatea unui barbat, de la magnetica si vioaie, pana la puternic si interesant. Indiferent ce cuvant alegi, un compliment la adresa personalitatii lui este ceva ce un barbat nu va uita intr-o clipita.
4. Natura lui
Exista o contradictie aici. In timp ce unui barbat ii place cel mai adesea sa ii fie complimentata partea puternica a personalitatii lui, poti sa pariezi ca este incantat si de complimentele primite pentru partea lui sensibila. De exemplu, poti face o observatie asupra naturii sale intelegatoare sau calma, apoi urmareste-l cum i se aprinde zambetul.
5. Puterea lui
Ei bine, acest lucru este evident. Barbatul se presupune ca este sexul puternic si orice compliment asupra naturii lui herculiane ii poate alimenta ego-ul ca nimic altceva, chiar si atunci cand nu a facut decat sa deschida un borcan cu muraturi.
6. Abilitatile lui
Un barbat poate fi apreciat pentru o varietate de aptitudini, de la abilitatile sale de gatit, pana la abilitatile sale de a curata un copac. Indiferent care sunt acele lucruri pe care le observi la el ca le face bine, simplu faptul ca ii apreciezi dexteritatea este ceva ce ii va face pieptul sa se umfle.
7. Atletismul sau
Complimenteaza un barbat pentru aspectul si abilitatile sale atletice si urmareste-l cum va incepe sa iti povesteasca despre cum a ajuns sa posede o asemenea pricepere sau cat de greu trebuie sa lucreze sa se mentina la un asemenea nivel de fitness.
8. Intelepciunea lui
Multor barbati le place sa creada ca poseda un intelect superior omologilor sai. Deci, un compliment adresat cunostintelor sale este ceva ce un barbatii uita mai rar.
9. Infatisarea lui
Daca te gandeai ca numai femeile isi fac griji in privinta felului in care arata, te-ai inselat. Bineinteles ca si ei vor sa auda cat de bine arata!
10. Ingeniozitatea lui
Barbatii apreciaza atunci cand altii ii felicita pentru ingeniozitatea lor. Deci, complimenteaza un barbat spunandu-i cat de original si de inventiv este. Poate fi unul din cele mai bune lucruri pe care le poti face pentru el.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #290 de eu_sunt_catalin
Cu alte cuvinte, da, ca barbat recunosc ca imi place sa fiu complimentat pentru acest fapt (ca sunt un barbat adevarat!)
Desigur, toate complimentele trebuie sa simt ca sunt spuse din suflet, nu ca sa-mi gadile ego-ul.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 7 luni #390 de Carmencita
Daniela, sunt perfect de acord cu ceea ce ai scris, dar cred ca ai uitat cel mai important lucru: 'barbatia propriu-zisa'. Intotdeauna imi complimentez prietenul dupa ce facem dragoste, cred ca e cel mai important compliment dintre toate!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 6 luni #472 de Andreea
Da, total de acord, cu toate ca toate aceste complimente ar merge spuse si unei femei :) In afara poate de putere, nu am putere nici sa deschid borcanul cu miere!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1402 de Carmencita
Clar, si femeile se topesc la orice compliment!
Si mie imi place sa aud vorbe dulci, e important pentru mine :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 4 luni #1431 de Dr4g0s
E important pentru toata lumea :) Complimentele ridica moralul, orice fel de compliment, nu doar cele amintite mai sus :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.668 secunde