Cafea sau ceai de dimineata? De ce?

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1092 de kamasutra
Asta e o problema care ma intereseaza in ultima vreme... voi ce beti de dimineata si de ce? Cafea sau ceai? Care e mai sanatos?

Stiu ca ambele au beneficiile lor, dar de exemplu ceaiul nu ma trezeste asa cum o face cafeaua, pe de alta parte cafeaua e bine sa nu o bei imediat ce te-ai trezit, ci dupa 2-3 ore, dar nu ai timp, ca trebuie sa pleci la servici.... o gramada de probleme!!

Ce recomandati?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1097 de Carmencita
Draga kamasutra, nu stiu daca stiai dar ceaiul negru e un bun inlocuitor al cafelei. Te trezeste si e chiar sanatos. Si ceaiul verde la fel.
Nu stiu sigur daca si ceaiul de ginseng are acelasi efect.

In orice caz, daca vrei sa treci la ceaiuri, trebuie sa renunti la cafea si sa astepti ceva vreme pana simti ca ceaiurile isi fac efect.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1101 de Andreea
Eu beau cafea, cu lapte, si cu o lingura de zahar :P
Dar de ce trebuie sa bei cafeaua dupa 2 ore?? Eu o beau dupa 10-15 minute dupa ce ma trezesc, pun minunatul facator de cafea in functiune de cu seara, cand ma trezesc miroase deja a cafea in casa :D

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni - acum 10 ani 5 luni #1124 de Cupidon321
Cafea, ditamai cana de la starbucks :D Doza zilnica...
Beau si ceai, seara, in special acuma ca ii frig, de de dimineata, cafea frate!!
Last edit: acum 10 ani 5 luni by Cupidon321. Motiv: greseala de tipar..

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1147 de pink_lady
1. Cafea sau ceai de dimineata?

CAFEA

2. De ce?

Pentru ca e BUNA! :D de asemenea, o ceasca de cafea, sau chair 2, pe zi, imbunatateste organismul :)

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #1181 de Dr4g0s
Acuma ca e frig, prefer sa beau ceai... dimineata si seara, si cateodata in weekend beau si 3-4 cani de ceai...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.751 secunde