Alimente anafrodisiace - ce sa nu mancam?

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #832 de Andra79
Ce alimente nu sunt recomandate in dieta zilnica? Ma refer aici la cele anafrodisiace, care scad libidoul. Prima chestie care-mi vine in minte este portia de cartofi prajiti.. alte exemple mai aveti?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #842 de Marta_eu
Ce sa nu mancam.... pai, ai zis bine cartofi prajiti, prajelile in general nu sunt bune pentru sanatate si nici pentru libidou, pastele fainoase iar sunt contraindicate.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #849 de eu_sunt_catalin
De fast food nu a pomenit nimeni, cred ca fast food-ul e cea mai nociva chestie in materie de alimente.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #858 de FrenchKiss
Fast food, prajeli, fainoase ... tot ce nu e indicat la o dieta sanatoasa.
Din cate stiu, o dieta bazata pe legume, fructe si carne usoara (deci nu gratare in fiecare zi) e perfecta pentru libidou, daca mai adaugi si alimente afrodisiace cu atat mai bine. De evitat restul...

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #862 de Ina
Eu nu mananc fast food decat poate o data - de doua ori pe luna, si asta daca ies in oras cu prietenii si ei insista sa mergem la pizza. Dulciuri, iara nu e OK, in afara de ciucolata (ciocolata e un afrodisiac). Prajiturile in schimb - nu sunt o idee buna.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 5 luni #875 de eu_sunt_catalin
Cred ca aici pe site am citit un articol legat de asta.. am sa-l caut sa pun link, mi-a placut din el o o parte anume, care zice ceva de genul asta: daca planuiesti o seara romantica urmata de sex, nu servi la masa pizza, paste si zahar rafinat (prajituri).

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.598 secunde