Mini-pizze

Mai Mult
acum 10 ani 3 săptămâni #2932 de just4you
Mini-pizze was created by just4you
O alta idee faina pentru a servi musafirii cu aperitive este sa preparati niste mini-pizze. Se fac repede si nu va trebuie nici prea multe ingrediente.

Luati o reteta de aluat de pizza de pe net sau puteti folosi o reteta de aluat de paine, cum preferati.

Dupa ce a crescut aluatul, daca trebuie sa creasca, impartiti-l in discuri cat o palma de mari (adica, de mici).

Puneti pe aluat niste sos de rosii, oregano (neaparat), niste bucatele de sunca, branza rasa si o maslina pe fiecare mini pizza pentru efect. Coaceti in cuptor cateva minute si gata!

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 săptămână #3129 de Dr4g0s
Replied by Dr4g0s on topic Mini-pizze
Pare simplu :) Desi eu in bucatarie sunt cam dezastru.... dar pare o idee super faina, si pentru cina de ce nu?

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 săptămână #3140 de LaviNia
Replied by LaviNia on topic Mini-pizze
Nu-i greu de gatit mini pizze :) Si eu am mai facut din cand in cand :) E o idee minunata pentru un aperitiv sau ceva de servit musafirii cand stii ca vin la tine.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 săptămână #3162 de un domn
Replied by un domn on topic Mini-pizze
Nu vi se pare cam complicat pentru un simplu aperitiv? La aperitiv trebuie sa mancam ceva usor, si putin, gen finger-food.

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 10 ani 1 săptămână #3189 de Mimi
Replied by Mimi on topic Mini-pizze
Decat sa ma chinui cu mai multe pizze mai mici, nu mai bine fac una mare si o tai in bucati? :)

Ia uitati, ca a si aparut o reteta pe-aici:

midoris.ro/site/culinare/retete-mancaruri/745-pizza-home-made

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Mai Mult
acum 9 ani 11 luni #3508 de eu_sunt_catalin
Replied by eu_sunt_catalin on topic Mini-pizze
N-as avea rabdare sa stau sa decorez 20 de pizze mici... imi place sa gatesc, dar cu limita :D

Vă rugăm Autentificare sau Crează un cont să participaţi la discuţie.

Timp creare pagină: 0.619 secunde